PODZIEL SIĘ

5. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Wa...

5. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi – 8 lutego 2019

8 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, przypada 5. Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, pod hasłem “Razem przeciwko handlowi ludźmi”.

Pod tym linkiem -PROPOZYCJA NABOŻEŃSTWA – http://www.siecbakhita.com/index.php/wiadomosci/212-propozycja-na-8-lutego – otoczmy modlitwą ofiary handlu ludźmi

Opublikowany przez Sieć Bakhita Niedziela, 20 stycznia 2019

 

Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi ustanowił Papież Franciszek w 2015 roku w dniu liturgicznego wspomnienia pochodzącej z Sudanu św. Józefiny Bakhity (1869-1947), która w wieku 7 lat została porwana przez arabskich handlarzy i sprzedana do niewoli. Po wielu cierpieniach trafiła do włoskiej rodziny, a stamtąd do Zgromadzenie Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich św. Magdaleny z Canossy (kasjanki). Tam przyjęła sakramenty święte i złożyła śluby zakonne.

Zobacz więcej —> o św. Józefinie Bakhicie

“Sieć Bakhita” do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych zachęca:

Dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia otoczyć naszą troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Niechaj to będzie także czas refleksji w jaki sposób zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku.  Przygotowaliśmy z tej okazji propozycję nabożeństwa, które można wykorzystać w parafiach, wspólnotach i innych grupach. Nabożeństwo jest  obszerne, tak więc  można je zmodyfikować zależnie od potrzeb i możliwości. Najważniejsze, by nie zabrakło naszych inicjatyw i pomysłów.

Przyjmijmy wezwanie Papieża Franciszka i RAZEM zatroszczmy się o tych, którym odbierana jest godność i prawa. Niech nas wspomaga orędownictwo św. Bakhity.

Zobacz więcej / pobierz materiały —> Sieć Bakhita

Do tematu handlu ludźmi nawiązuje Papieska Intencja Modlitewna na Styczeń 2019 roku: “Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.”

Wideo za —> vaticannews.va: Papieska modlitwa za współczesnych niewolników