Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5. rocznica wyboru papieża Franciszka – Msza...

5. rocznica wyboru papieża Franciszka – Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej – 13 marca 2018

Uroczysta Msza św. w 5. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową została odprawiona 13 marca 2018 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 17:30. Modlitwie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a wzięli w niej udział biskupi uczestniczący w trwającym w tym czasie 378. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski oraz Korpus Dyplomatyczny w Polsce, którego nuncjusz jest dziekanem.

„Zawsze w rocznicę wyboru papieża Stolica Apostolska obchodzi swoje święto wszędzie tam, gdzie żyje Kościół. Pięć lat temu, mniej więcej o tej godzinie kardynałowie wybrali kolejnego następcę św. Piotra, papieża Franciszka. Duch Święty dał Kościołowi nowego papieża. Dziś w Świątyni Opatrzności dziękujemy Panu Bogu za dar Ojca Świętego. Za jego inspirujący sposób prowadzenia Kościoła w czasie tych lat pontyfikatu” – mówił na rozpoczęcie Mszy św. kard. Kazimierz Nycz.

Naszą dzisiejszą modlitwą chcemy okazać ludzkie, moralne i duchowe wsparcie Piotrowi naszych czasów – mówił metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda w homilii. Podkreślił m.in. potrzebę zażyłości z Jezusem Chrystusem i rozbudzania ducha misyjnego. – Dar wiary otrzymaliśmy od innych, by dzielić się nim z innymi – zauważał —> HOMILIA ABPA WOJDY

Liturgię transmitowała TVP INFO.

Święto państwowe Watykanu obchodzone jest zawsze w rocznicę wyboru Ojca Świętego. Obecnie jest to 13 marca, gdyż w tym właśnie dniu konklawe powołało Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową.

Wideo —> Centrum Opatrzności/YouTube: Święto Papieskie w Świątyni Opatrzności Bożej

Czytaj pełną relację —> Archidiecezja Warszawska: „Dziękujemy Bogu za dar papieża Franciszka”. W 5. rocznicę wyboru uroczysta Msza w Świątyni Opatrzności Bożej