PODZIEL SIĘ

5 października 2019 w Łodzi – Uroczystość św...

5 października 2019 w Łodzi – Uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Patronki Miasta

Centralne łódzkie uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej, Patronki Łodzi, odbędą się w sobotę 5 października 2019 r. w kościele parafialnym św. Siostry Faustyny Kowalskiej przy Placu Niepodległości 1. Suma Odpustowa w intencji Parafian i mieszkańców Łodzi będzie odprawiona o godz. 18.00.

Uroczystości ku czci św. Faustyny w ŁodziUroczystości odpustowe ku czci Świętej Faustyny Kowalskiej, patronki miasta…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Piątek, 4 października 2019

 

Zobacz też —> Obchody uroczystości św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie bp Damian Muskus z Krakowa. Po Eucharystii, jak co roku, z kościoła wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny, która przejdzie ulicą Piotrkowską do bazyliki archikatedralnej. W archikatedrze zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu. Organizatorzy uroczystości zachęcają do wzięcia ze sobą świec.

Święty Jan Paweł II w 1993 r. dokonał w Rzymie beatyfikacji Siostry Faustyny Kowalskiej, a w roku 2000 ogłosił ją świętą. W 1996 r. ks. abp Władysław Ziółek powołał do istnienia parafię św. Faustyny, która w 2004 r. zorganizowała po raz pierwszy, z udziałem biskupów i kapłanów łódzkich, procesję z relikwiami Świętej do Archikatedry. W 2005 r. Faustyna została ustanowiona Patronką Miasta Łodzi i od tego czasu uroczystości odpustowe mają charakter ogólnołódzki, a Jej święto jest świętem całego Miasta. Organizatorem Uroczystości jest Archidiecezja Łódzka.

Siostra Faustyna, Helena Kowalska, urodziła się 25 sierpnia 1905 r. w Głogowcu k. Łodzi w wielodzietnej rodzinie chłopskiej. Po kilku latach służby u rodzin w Łodzi wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W klasztorze gorliwie spełniała obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki. Prowadziła niezwykle bogate życie duchowe, które obfitowało w różne dary mistyczne. Jej misja polegała na głoszeniu światu prawdy o miłości miłosiernej Boga, wypraszaniu miłosierdzia Bożego dla świata m.in. przez praktykę nowych form kultu Miłosierdzia Bożego (obraz, święto, koronka, godzina Miłosierdzia) oraz zainspirowaniu Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia, który podejmuje te zadania oraz dąży do chrześcijańskiej doskonałości drogą ufności wobec Pana Boga i miłosierdzia względem bliźnich.

Zmarła 5 października 1938 r. w Krakowie. Pozostawiła „Dzienniczek” duszy, który zaliczany jest do wybitnych dzieł literatury mistycznej.

Info i foto za —> Uroczystość Św. Faustyny Patronki Łodzi

Zobacz też:

Śmierć św. Siostry Faustyny Kowalskiej – 5 października 1938 – Rozmowy o Miłosierdziu

Święta Siostra Faustyna – życie i misja… w 8 minut

Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje – Modlitwa św. Siostry Faustyny