Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5 października 2019 – Obchody uroczystości ś...

5 października 2019 – Obchody uroczystości św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W dniu 5 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia obchodzona jest liturgiczna uroczystość św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Centralne obchody odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie wraz z jej śmiercią 5 października 1938 r. zostało złożone całe jej duchowe dziedzictwo.

Uroczystość św. Siostry Faustyny w ŁagiewnikachLiturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny, 5 października br….

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Wtorek, 1 października 2019

 

Zobacz też:

Śmierć św. Siostry Faustyny Kowalskiej – 5 października 1938 – Rozmowy o Miłosierdziu

5 października 2019 w Łodzi – Uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Patronki Miasta

Święta Siostra Faustyna – życie i misja… w 8 minut

W Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i mieście Łodzi ten dzień ma rangę uroczystości. W Kościele w Polsce 5 października ma rangę wspomnienia obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Liturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny, 5 października, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach tradycyjnie poprzedza triduum Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami, które sprawowane są w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem Apostołki Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00. Triduum w roku 2019 prowadzi ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego Sanktuarium.

Zobacz też —> Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje – Modlitwa św. Siostry Faustyny

W uroczystość św. Siostry Faustyny – 5 października 2019 r. – w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny Msze św. celebrowane będą o godzinie: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 17.00. W bazylice Msze św. celebrowane będą w porządku niedzielnym bez Mszy św. 13.30.

Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, jak każdego dnia. Po Modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odbędzie się w Bazylice uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bpa Jana Zająca, honorowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, połączona z przyjęciem nowych członków Stowarzyszenia „Faustinum”.

5 października z okazji rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny, można będzie nawiedzić miejsce, w którym Apostołka Bożego Miłosierdzia odeszła z tej ziemi do domu Ojca Niebieskiego. Na co dzień jest ono niedostępne dla pielgrzymów, bo jest za zakonną klauzurą. Wchodząc do Sanktuarium, można zobaczyć tylko tablicę informacyjną i ubrane kwiatami okno od dawnej infirmerii, a w tym dniu oratorium, w którym spoczywają relikwie z ciała św. Siostry Faustyny i relikwie ponad stu świętych i błogosławionych, jest udostępnione pielgrzymom w godzinach: 10.00-18.00.

Od godziny 20.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Wieczór łaski i uwielbienia – “Czuwanie ze św. Siostrą Faustyną” – zakończy się o 22.45, czyli w godzinie przejścia św. Faustyny do domu Ojca Niebieskiego.

Info za —> Faustyna.pl: Uroczystość św. Faustyny w Łagiewnikach | Nawiedzenie celi św. Siostry Faustyny | Czuwanie ze św. Siostrą Faustyną

Nawiedzenie celi św. Siostry Faustyny5 października br., z okazji rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny,…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Środa, 2 października 2019