PODZIEL SIĘ

5-lecie nowej ekspozycji w Muzeum Dom Rodzinny Ojc...

5-lecie nowej ekspozycji w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – 9 kwietnia 2019

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza w dniu 9 kwietnia 2019 r. do wspólnego świętowania z okazji 5. rocznicy otwarcia nowej ekspozycji. W ramach obchodów jubileuszu Muzeum organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz umożliwi zapoznanie się z całością ekspozycji.

Opublikowany przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Środa, 20 marca 2019

 

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 szkoły podstawowe i gimnazja mogą wziąć udział w warsztatach, które przybliżają osobę św. Jana Pawła II. Ponadto, każdy będzie miał możliwość zobaczenia wystawy we własnym tempie i zapoznania się z całością ekspozycji, bez konieczności podążania za przewodnikiem. Na darmowe zwiedzanie Muzeum zaprasza od godz. 9:00 do 14:40.

O godz. 12:00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zaprasza na wadowicki rynek, gdzie na uczestników uroczystości jubileuszowej będzie czekał urodzinowy tort i odbędzie się tam pokaz baniek mydlanych dla najmłodszych.

Późnym popołudniem, od godz. 16:00 wraz z Sherlockiem Wadowice Muzeum przygotowało kolejną część fabularnej gry: Muzealni Detektywi. Tajemnica zaginionej walizki. Tym razem uczestnicy zabawy będą poszukiwać cennych artefaktów, które zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Wejście odbywać się będzie co 10 minut od godz. 16:00 w grupach 4-osobowych (wejście ostatniej grupy o godz. 19:00). Ze względu na poziom trudności, gra jest dedykowana dla osób powyżej 15 lat.

Gra —> na Facebooku

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, w Sali Teatralnej Domu Katolickiego przy pl. Jana Pawła II 1 odbędzie się kino familijne, które rozpocznie  o godz. 17:00 rodzinna komedia.

Nowa ekspozycja stała w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II to nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski. Jej autorami są Barbara i Jarosław Kłaputowie z pracowni Kłaput Project. Zaprasza do swego rodzaju spotkania z naszym ukochanym Ojcem Świętym.

Około 1 200 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku podzielono na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum – jest Mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

Serwis internetowy Muzeum —> domjp2.pl

Info za —> domjp2.pl/Archidiecezja Krakowska: Muzeum Papieskie świętuje 5. urodziny