Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

39. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka ...

39. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę – 4 lipca 2019

W czwartek, 4 lipca 2019 r., po raz 39. z Przemyśla, Radymna oraz Leska wyruszyła Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 7.00 abp Józef Michalik przewodniczył Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej, a następnie grupy św. Kazimierza oraz św. Jacka wyruszyły w drogę.

Przez 12 dni pątnicy z całej Archidiecezji Przemyskiej będą przeżywać rekolekcje w drodze, którym przyświecać będzie hasło „W mocy Bożego Ducha”.

Czytaj całość / fotorelacja / wideo —> przemyska.pl – Radio Fara: Rozpoczęła się 39. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz pielgrzymka.przemyska.pl: PRZEMYŚL: Pielgrzymka radosną wspinaczką wiary

Każdy etap pielgrzymki można na bieżąco śledzić w serwisie pielgrzymkowym Radia FARA na stronie:  pielgrzymka.przemyska.pl.

Abp Józef Michalik w homilii nawiązał do postaci Abrahama i zwrócił uwagę na to, że pielgrzymka jest egzaminem wiary. – Tych kilkanaście dni będzie sprawdzać naszą wiarę, i to jest sens pielgrzymki. One będą pogłębiać wiarę. Jeśli będziemy czuli bliskość Boga przy nas, jeśli z Nim będziemy szli, dla Niego każda myśl, każda rzecz, każda sprawa, to ten egzamin będzie radosną wspinaczką w pogłębianiu kontaktu z Panem Bogiem. Pielgrzymka egzaminuje wiarę. Kaznodzieja porównał też pielgrzymów niosących przed tron Jasnogórskiej Pani różne intencje do ewangelicznych pełnych wiary ludzi, którzy przynieśli do Jezusa paralityka.

Posłuchaj homilii abp. Józefa Michalika:

Ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA, przypomniał podczas Eucharystii, że o godz. 8.00 wystartowała Diecezjalna Sztafeta Różańcowa, podczas której wierni z całej archidiecezji, co 30 min przez cały czas trwania pielgrzymki modlą się na różańcu za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy „Diecezjalnej Sztafety Różańcowej”.

Każdego dnia pielgrzymki ks. Tadeusz Baj zaprasza nas na spotkanie ze Słowem Bożym!#PielgrzymkaPrzemyskahttp://pielgrzymka.przemyska.pl/2019/07/04/39_ewangelia-01/

Opublikowany przez Radio FARA Czwartek, 4 lipca 2019