Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

30 czerwca 2018 – Dzień Pokutny w Sanktuariu...

30 czerwca 2018 – Dzień Pokutny w Sanktuarium w Gietrzwałdzie – “Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej” – Transmisja online

W odpowiedzi na orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego w sobotę 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie odbył się Dzień Pokutny pod hasłem „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”. Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie był transmitowany na żywo w Internecie, zaś Mszę św. o godz. 14.30 transmitowała w TVP Info.

Zobacz —> Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie – Homilia bp. Józefa Zawitkowskiego

Do Gietrzwałdu przyjechali wierni z całej Polski. Od rana odprawiane były nabożeństwa pokutne, a wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył ordynariusz diecezji bydgoskiej ks. bp Jan Tyrawa. Homilię wygłosił ks. bp Józef Zawitkowski.

Transmisja na YouTube z Sanktuarium w Gietrzwałdzie rozpoczęła się o godz. 9:00 na kanale Archidiecezji Warmińskiej.

1. Część transmisji z Gietrzwałdu z dnia 30 czerwca 2018:

1. Część transmisji z Gietrzwałdu z dnia 30 czerwca 2018:

– Sto lat odzyskanej niepodległości, a my wciąż zniewoleni. Do Gietrzwałdu idę, bym się z opętania uwolnił, bo wolność sumieniem się mierzy. Obmyj mnie Panie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego – mówił bp Józef Zawitkowski.


Konferencja prasowa zapowiadająca Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

http://archwarmia.pl/dzien-pokutny-w-gietrzwaldzie/

Opublikowany przez Gietrzwałd – Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Kanonicy Regularni Sobota, 10 marca 2018

– Wezwania Matki Bożej wpisywały się w tę myśl „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”, która mówi o tym, jakie były drogi do wolności – jedną z tych dróg była droga duchowa: poprzez walkę z nałogami, wadami narodowymi. Praca nad sobą, duchowa, wewnętrzna praca, którą Polacy wykonywali pod wpływem objawień stanowiła istotny przyczynek drogi powrotu do wolności – podkreślał abp Józef Górzyński 5 czerwca 2018 r. w Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, gdzie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, policji i władz gminy Gietrzwałd.

Metropolita Warmiński zaznaczył, że forma pokutna ma dać okazję do postawienia sobie ważnych pytań. – Nie chcemy robić rachunku sumienia całemu narodowi, ale dać okazję do osobistego zapytania jak dziś traktujemy naszą wolność? Czy ją szanujemy? Czy jej nie narażamy przez nasze wewnętrzne zniewolenia? – mówił abp Górzyński.

Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie – 30 czerwca 2018 – Program

9.00 – Zawiązanie wspólnoty,
powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec

10.00 – Droga Krzyżowa

11.30 – Nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią indywidualną

13.30 – Przerwa

14.00 – Przygotowanie do Eucharystii

14.30 – Uroczysta Eucharystia przy Źródełku

16.30 – Wspólne uwielbienie

18.00 – Zakończenie


– Objawienia w Gietrzwałdzie mają podwójny wymiar: historyczny oraz aktualny, w którym odczytujemy znaczenie objawień dla nas. Widzimy znaczenie objawień w odzyskaniu niepodległości i chcemy, by współcześni też mogli wszystkie te płaszczyzny, na których nie ma jeszcze pełnej wolności oddawać Panu Bogu przez ręce Maryi – tłumaczył podczas konferencji prasowej ks. Marcin Chodorowski CRL, proboszcz gietrzwałdzkiego sanktuarium.

– Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie 30 czerwca br. rozpocznie się o godz. 9.00 powitaniem przybyłych pielgrzymów, a także Różańcem i Drogą Krzyżową. Najważniejszymi punktami Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie będą nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz indywidualną spowiedzią oraz uroczysta Msza św., podczas której homilie wygłosi biskup Józef Zawitkowski. Dzień Pokutny zakończy wspólne uwielbienie wraz z zespołem „Deus Meus”. Przewodnikiem duchowym tego dnia będzie o. Stanisław Przepierski OP – poinformował ks. Marcin Sawicki, rzecznik archidiecezji warmińskiej.

– Zachęcamy wszystkich pielgrzymów, którzy przybędą do Gietrzwałdu, by napisali List do Matki – nasze podziękowania, błagania, ale także prośby o wstawiennictwo w walce ze zniewoleniami. Te listy podczas Eucharystii zostaną w procesji złożone u stóp Maryi – mówił ks. Bartłomiej Matczak, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

Szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie archwarmia.pl.

Ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy Archidiecezji Warmińskiej

Info za —> Archidiecezja Warmińska / episkopat.pl: Trwają przygotowania do Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie

Zbliża się Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

Zbliża się Dzień Pokutny w Gietrzwałd – Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Kanonicy RegularniTegoroczne spotkanie już w sobotę 30 czerwca będziemy przeżywać w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem "Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej". Archidiecezja Warmińska przyjmuje zgłoszenia od wiernych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Opublikowany przez Telewizja Olsztyn Czwartek, 28 czerwca 2018