Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

3. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXII ...

3. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXII – 27 kwietnia 2017

Przed trzema laty – 27 kwietnia 2014, w ustanowione przez papieża Polaka święto Miłosierdzia Bożego – Franciszek ogłosił świętymi Kościoła powszechnego swych poprzedników: Jana XXIII i Jana Pawła II. W kazaniu podczas Mszy św. kanonizacyjnej nazwał Karola Wojtyłę papieżem rodziny. W liturgii uczestniczyło 800 tys. wiernych z całego świata. Wśród koncelebransów był papież-senior Benedykt XVI.

Przed Mszą św. wierni zebrani na Placu św. Piotra odmówili po włosku Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Poszczególne części Koronki przeplatane były fragmentami homilii bł. Jana Pawła II z kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, z których pierwszy odczytano po polsku, a także dwóch przemówień bł. Jana XXIII o miłosierdziu Bożym.

Czytaj całość —> KAI/Episkopat.pl: Watykan: trzy lata temu Jan XXIII i Jan Paweł II zostali ogłoszeni świętymi Kościoła powszechnego

W trzecią rocznicę kanonizacji Jana Pawła II Polacy modlili się przy jego grobie. Mszę w bazylice watykańskiej sprawowało ok. 50 kapłanów, a w liturgii uczestniczyli rodacy pracujący w Rzymie oraz specjalnie przybyli na tę okazję pielgrzymi. Czwartkowe liturgie przy grobie Jana Pawła II zaczęto odprawiać zaraz po śmierci Papieża-Polaka i na stałe wpisały się one w tradycję polskiego pielgrzymowania do Watykanu.

Czytaj całość ––> Radio Watykańskie: Watykan: modlitwa Polaków w 3. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II