Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

27. Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem R...

27. Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem “Idź za Barankiem!” – Sobota, 3 czerwca 2023 – Zaproszenie i transmisja na żywo

W sobotę 3 czerwca 2023 r. pod hasłem “Idź za Barankiem” odbywało się 27. Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 . – W tym roku gromadzimy się wokół tematu Eucharystii (…) Pójdziemy za Barankiem, dokądkolwiek się uda, jak mówi o tym Księga Apokalipsy (Ap 14,1-5) i będziemy mieli szansę odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela się nam w Eucharystii – wskazywał w zaproszeniu duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP. Transmisję Lednicy 2023 można było oglądać na żywo w Internecie na kanale YouTube “Lednica 2000” oraz między innymi w EWTN Polska.

Wideo i harmonogram transmisji online —> Lednica2000: TRANSMISJA NA ŻYWO – XXVII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000


Zaproszenie o. Tomasza Nowaka OP, duszpasterza XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000:

“Kochani!

Cieszymy się, że po raz kolejny – już dwudziesty siódmy – możemy zaprosić Was 3 czerwca na Spotkanie Młodych nad Lednicą. W tym roku gromadzimy się wokół tematu Eucharystii. Prowadzić nas będzie hasło „Idź za Barankiem”. Widzimy w Ewangelii św. Jana Chrzciciela, który mówi: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J 1,29). I idą najpierw za nim św. Jan i św. Andrzej, a potem kolejni Apostołowie. A dzisiaj przychodzi czas na nas! Mamy nadzieję, że my również, jako uczniowie Jezusa, odnajdziemy się w tym temacie. Pójdziemy za Barankiem, dokądkolwiek się uda, jak mówi o tym Księga Apokalipsy (Ap 14,1-5) i będziemy mieli szansę odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela się nam w Eucharystii.

Chcemy razem odkrywać Baranka Bożego. Chcemy razem odkrywać tajemnicę Eucharystii. A przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą musimy przebyć, żeby Eucharystię odkrywać.

Eucharystia to wspólnota. Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 3 czerwca 2023 r. pod Bramą Rybą na Polach Lednickich.”

Za —> lednica2000.pl/lednica-2023


Program XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

godz. 8.00 – Otwarcie Pól Lednickich
godz. 10.00 – POCZĄTEK TRANSMISJI ONLINE – Studio Live 2023
godz. 12.00 – Anioł Pański

I część Zwołanie
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 15.50 – Konferencja
godz. 16.30 – Procesja Orłów
godz. 17.00 – Uroczyste rozpoczęcie XXVII Spotkania Młodych LEDNICA2000

II część Posilenie
godz. 18.00 – Świadectwo
godz. 20.00 – Msza Święta

III część To czyńcie
godz. 22.30 – Konferencja Idź za Barankiem
godz. 23.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
godz. 23.40 – Akt wyboru Chrystusa
godz. 00.00 – Przejście przez Bramę Rybę

Transmisja online Lednicy 2023 na kanale YouTube ⇒ EWTN Polska


“Myślą ogarniam (…) młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem „Idź za Barankiem”. Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca.” – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 31 maja 2023 r.


“Nowością w tym roku będą warsztaty: Liturgiczny – z o. Mikołajem Walczakiem, dominikaninem; Rękodzielniczy – gdzie siostry dominikanki pokażą młodym, jak zrobić własnoręcznie różaniec, warsztat Podejmowania Decyzji z o. Krzysztofem Dzieńkowskim, jezuitą, oraz warsztat: Jak Ewangelizować w Internecie?, który poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz. Poza tym warsztat Pro Life z moderatorką Katarzyną Kubis, warsztat „Niebo gwiaździste nade mną” prowadzony przez astrofizyka prof. Sebastiana Kubisa oraz warsztat „100 pytań do…“ (Q&A) – z br. Tomaszem Łakomczykiem OFMCap.

(…) Podczas spotkania lednickiego zaproszeni goście poprowadzą „wykłady w duetach”. Prof. Sebastian Kubis i kapucyn br. Tomasz Łakomczyk opowiedzą, czy w sposób naukowy da się wytłumaczyć fenomen Eucharystii. Prezenter telewizyjny Tomasz Wolny i franciszkanin o. Leonard Bielecki podzielą się swoim doświadczeniem Eucharystii, a drogę za Barankiem wskażą wspólnoty Małych Sióstr i Małych Braci Baranka. W Godzinę Miłosierdzia (godz. 15.00) wprowadzą s. Gaudia Skass ISMM i s. Eliza ZSJM.

Zobacz więcej —> ekai.pl: Lednica 2023 – szczegóły programu


Lednica 2000 w Internecie:

WWW ⇒ lednica2000.pl
na Facebooku ⇒ facebook.com/lednica2000
na Instagramie ⇒ instagram.com/spotkanialednica2000/
na Twitterze ⇒ twitter.com/Lednica2000

Odwiedź też —> Wspieram Lednicę – LEDNICA 2000


Pragnę iść za Tobą – Hymn Lednicy 2023:

muzyka: Agnieszka Chrostowska, Wiesław Wolnik
słowa: Agnieszka Chrostowska
video: Agnieszka Nowak
premiera: 13 maja 2023 r

Teledysk, szczegóły i słowa piosenki —> Siewcy Lednicy – Pragnę iść za Tobą


Zobacz wideo-impresję – Lednica 2022: Zobacz jak było!