Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

21 grudnia 2019 w Krakowie – Rozświetlenie b...

21 grudnia 2019 w Krakowie – Rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 – Zaproszenie

W sobotę 21 grudnia 2019 r. po raz 13-ty rozbłysną światełka na choince przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3. Tradycyjne i ludowe kolędy zaśpiewa Mała Armia Janosika.

– Zapraszam tradycyjnie już na Franciszkańską 3, na rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki. Zwłaszcza dla dzieci to będzie początek prawdziwego świętowania tego, do czego wszyscy przygotowujemy się duchowo, czyli do Wigilii Bożego Narodzenia. Niech nas nie zabraknie, by już teraz właśnie w taki sposób poczuć bliskość Chrystusa, który do nas przychodzi – zachęca do udziału w wydarzeniu metropolita krakowski.

Wydarzenie —> na Facebooku

Spotkanie, na które abp Marek Jędraszewski zaprasza rodziny i dzieci, zwłaszcza z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczy, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych, rozpocznie się o godz. 15.30 zabawą z wodzirejami. Następnie o godz. 16.00 na scenie pojawi się kapela z Raby Wyżnej – Mała Armia Janosika. Zespół liczący ponad 140 osób w wieku od 4 do 70 lat, zaśpiewa kolędy i pastorałki i stworzy niepowtarzalny klimat, pozwalający wszystkim zebranym przed Oknem Papieskim wejść w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Ok. godz. 17.20 na choince rozbłysną światełka, a dzieci dostaną prezenty od św. Mikołaja.

Wodzireje zapraszają na rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim:

Drzewko, które już stoi przed Oknem Papieskim pochodzi z Nadleśnictwa Nawojowa – z drzewostanu gospodarczego w leśnictwie Roztoka Wielka. Leśnicy wytypowali jodłę, która ma około 40 lat i mierzy 15,5 metra. Została ścięta w poniedziałek 16 grudnia rano, a w nocy przyjechała na Franciszkańską 3.

Choinka ustawiana przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich jest nawiązaniem do bożonarodzeniowych drzewek stawianych Janowi Pawłowi II w Watykanie. Pierwsze z nich pojawiło się tam w 1982. Od tamtej pory oświetlone drzewko wpisało się na stałe w obchody Bożego Narodzenia w Rzymie. Papież zawsze wieczorem podchodził do okna, żeby popatrzeć na tę choinkę i sprawdzić, czy ludzie przychodzą do stojącego pod nią żłóbka.

Partnerami tegorocznej “Choinki przed Oknem Papieskim” są: Chemobudowa-Kraków, MPK, Lasy Państwowe, MPO, Krakow Airport, Wawel, ZUE, Bukowina, Autoremo, Skawa, fundacja Chomik, Noworolski.

Info i wideo za —> Archidiecezja Krakowska: „Choinka” po raz 13 przed Oknem Papieskim

Już jutro spotkamy się na Choinka! XIII Spotkanie przed Oknem Papieskim🎄✨Serdecznie zapraszamy!

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Piątek, 20 grudnia 2019