PODZIEL SIĘ

20. rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Sank...

20. rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – 7 czerwca 2017

7 czerwca br. przypada 20. rocznica pierwszej papieskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Papież modlił się wówczas przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie wtedy błogosławionej Siostry Faustyny.

Wygłosił też krótkie przemówienie, w którym jednak przekazał wiele ważnych spraw. Mówił m. in. o tym, że nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże, że orędzie Miłosierdzia zabrał z tego miejsca na Stolicę Piotrową i ono kształtuje obraz jego pontyfikatu, dziękował, że mógł spełnić życzenie Jezusa i wprowadzić w Polsce święto Miłosierdzia.

Specjalne przesłanie skierował do sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia umacniając je w charyzmatycznej posłudze apostolskiej, którą powierzył mu Bóg przez Siostrę Faustynę.

Z tej okazji w tej samej kaplicy o 19:00 okolicznościowa adoracja dziękczynna z wysłuchaniem fragmentów wystąpienia Jana Pawła II sprzed 20 lat.

Info i fot. za —> Faustyna.pl: 20 lat temu – pierwsza papieska pielgrzymka do Łagiewnik

Tekst przemówienia —> milosierdzie.pl

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Papież oglądał także makietę mającej powstać bazyliki Miłosierdzia Bożego i poświęcił kamień węgielny pod budowę tej świątyni!


Ojciec Święty Jan Paweł II, jeszcze jako pracownik Solvayu przychodził do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i na grób Siostry Faustyny, potem jako kapłan celebrował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego, jako biskup Krakowa przeprowadził proces diecezjalny o życiu i cnotach Siostry Faustyny, zezwolił na przeniesienie jej doczesnych szczątków do kaplicy, starał się w Rzymie o rewizję Notyfikacji zabraniającej szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formach przez nią przekazanych. Jako papież beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, a orędzie Miłosierdzia przekazał Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary. Dwukrotnie w papieskich pielgrzymkach nawiedził łagiewnickie Sanktuarium i wielokrotnie mówił o niej lub zwracał się do niej w modlitwie.

Zobacz —> Wybór wypowiedzi Jana Pawła II o św. Faustynie              

Powiązane posty