PODZIEL SIĘ

2. Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowsk...

2. Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej, 11-18 listopada 2018 – Program wydarzeń

Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej, które trwają od 11 do 18 listopada 2018 roku. Oto prezentacja inicjatyw Dnia i program wydarzeń.

Oficjalny serwis 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej –> sdu.malopolska.pl

Papież Franciszek w Orędziu na 2. Światowy Dzień Ubogich wskazał, że podczas pierwszego Dnia w 2017 roku wiele osób na całym świecie odnalazło ciepło domu, doświadczyło solidarności i radości ze spotkania przy wspólnym posiłku. „Chciałbym, aby również w tym roku i w przyszłości Dzień ten był świętowany pod znakiem radości z nowo odkrytej rzeczywistości bycia razem. Modlitwa we wspólnocie i dzielenie się posiłkiem w niedzielę to doświadczenia, które wprowadzają nas na nowo do pierwotnej wspólnoty chrześcijańskiej” – pisze papież Franciszek. Hasłem tegorocznego spotkania, które w tym roku przypada 18 listopada, będą słowa Psalmu 34: „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”.

Przeczytaj —> Orędzie papieskie na 2. Światowy Dzień Ubogich

Idąc za wezwaniem Papieża oraz doświadczeniem spotkania w minionym roku, obchody 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej będą trwały tydzień począwszy od niedzieli 11 listopada 2018 r.

Tego dnia w kościele św. Barbary w Krakowie o godz. 20.00 rozpoczęło się Modlitewne Jerycho – całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich, prowadzona przez wspólnoty, społeczności i instytucje z terenu całej archidiecezji. Modlitewne Jerycho, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie stanowić duchowe zaplecze akcji. Siedmiodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się 17 listopada Mszą świętą o godz. 20.00.

W czasie 2. ŚDU od 14 listopada będzie otwarty Namiot Spotkań na Małym Rynku w Krakowie. W namiocie odbędzie się szereg inicjatyw organizowanych przez instytucje na co dzień pomagające osobom ubogim i bezdomnym: warsztaty, świetlica, porady, metamorfozy (ul. Smoleńsk 4), pomoc medyczna (ul. Sienna 5). Od czwartku 15 listopada w Bazylice Mariackiej będą odbywać się rekolekcje skierowane do wszystkich archidiecezjan, które poprowadzi ks. Jacek Krzemień, kapelan Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia.

Centralnym punktem obchodów 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej będzie wspólna Msza święta, która odbędzie się 18 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w Bazylice Mariackiej, pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Po Mszy świętej w Namiocie Spotkań odbędzie się wspólny posiłek i rozesłanie.

Światowy Dzień Ubogich został po raz pierwszy ustanowiony przez Papieża Franciszka w 2017 r. i jest obchodzony co roku w XXXIII niedzielę zwykłą.

Przeczytaj —> List metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego na II Światowy Dzień Ubogich


Wydarzenia Centralne 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej

 

Modlitewne Jerycho, kościół św. Barbary, 11-17 listopada 2018

2. Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie „Modlitewne Jerycho” – całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która będzie stanowić duchowe zaplecze akcji. Modlitwa rozpocznie się 11 listopada Mszą św. o godz. 20.00, a zakończy 17 listopada Mszą św. o godz. 20.00. Intencją Jerycha jest modlitwa o miłość, która nie pozostaje głucha na wołanie ubogiego, lecz kocha czynem i prawdą – za biednych, cierpiących i ubogich Archidiecezji Krakowskiej. Modlitwę poprowadzą wspólnoty, parafie, ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty zakonne czy klerycy seminariów duchownych z terenu Archidiecezji Krakowskiej.

Namiot Spotkań, Mały Rynek w Krakowie, 14-18 listopada 2018

Centralnym punktem spotkań w czasie 2. Światowego Dnia Ubogich będzie otwarty od 14 listopada „Namiot Spotkań” na Małym Rynku w Krakowie. W namiocie odbędzie się szereg inicjatyw organizowanych przez różne instytucje na co dzień pomagające osobom ubogim i bezdomnym: warsztaty, świetlica, porady, występy na scenie, metamorfozy (ul. Smoleńsk 4), pomoc medyczna (ul. Sienna 5). Godzinowy harmonogram inicjatyw Namiotu Spotkań na każdy dzień znajduje się na stronie internetowej www.sdu.malopolska.pl w zakładce „program”.

Rekolekcje, Bazylika Mariacka, 15-18 listopada 2018

Dla wszystkich Archidiecezjan w Bazylice Mariackiej od 15 listopada będą odbywać się rekolekcje prowadzone przez ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleb Życia.

Rekolekcje zakończy uroczysta Msza święta 18 listopada 2018 r. o godz. 13.00 pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Zobacz —> Szczegółowy Program Wydarzeń


Info za —> Światowy Dzień Ubogich Archidiecezji Krakowskiej / Archidiecezja Krakowska: 2. Światowy Dzień Ubogich

Wideo —> ŚDU Małopolska:Potrzebujemy siebie nawzajem! | 2. Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej

Moc działania Boga nie ma ograniczeń! 🙌💗***➡️ Program 2. ŚDU: https://bit.ly/2yxH7Mg➡️ Modlitewne Jerycho:…

Opublikowany przez Światowy Dzień Ubogich – Archidiecezja Krakowska Czwartek, 11 października 2018