Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

18 października 2019 – Milion dzieci modli s...

18 października 2019 – Milion dzieci modli się na różańcu – Międzynarodowa akcja modlitewna

W piątek 18 października 2019 r. po raz kolejny dzieci z wielu krajów świata będą modlić się na różańcu w intencji pokoju w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej “Milion dzieci modli się na różańcu”. W Polsce akcję tę koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – o godz. 9:00 w wielu miejscach kraju można będzie zobaczyć dzieci modlące się na różańcu!

18 października 2019 – Milion dzieci modli się na różańcu – Międzynarodowa akcja modlitewna

fot. pkwp.org

Przeżyjmy (…) wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela – wskazują organizatorzy akcji.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Jak pomysł katechetki z Wenezueli w 2005 roku okazuje się strzałem w dziesiątkę, niech posłuży świadectwo pani Malwiny z Zakopanego. W 2018 roku do kampanii udało się jej zachęcić ponad 20 placówek edukacyjnych z pobliskich okolic. Dzieci modliły się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w szkolnych kaplicach, wokół kapliczek na terenie przedszkolnych ogrodów czy w klasach…

Czytaj więcej —> pkwp.org: Milion dzieci modli się na różańcu

Plakat “Milion dzieci modli się na różańcu”

⇒ Ulotka “Milion dzieci modli się na różańcu”

List do dzieci

W tym roku prosimy dzieci nie tylko o modlitwę w intencji pokoju na świecie, ale także za kapłanów, którzy oddali swoje życie, albo cierpieli prześladowania i przemoc z powodu przynależności do Jezusa – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim Alessandro Monteduro, dyrektor włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Modlitwa dzieci zmieni świat

Opublikowany przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie Środa, 16 października 2019