Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

18 kwietnia – 24. rocznica beatyfikacji Sios...

18 kwietnia – 24. rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny przez św. Jana Pawła II

18 kwietnia 2017 r. przypada 24. rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny. 18 kwietnia 1993 roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – nie było to jeszcze w Kościele święto Bożego Miłosierdzia – papież Jan Paweł II na placu św. Piotra ogłosił s. Faustynę błogosławioną, 55 lat po jej śmierci w roku 1938. W ten sposób zakończył on proces, który sam, jeszcze jako arcybiskup krakowski, rozpoczął 21 października 1965 roku… Choć już w 1948 roku siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia jako pierwsze podjęły starania o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Faustyny.

Jest to więc doskonała okazja – możemy przeczytać na stronie internetowej Zgromadzenia faustyna.pl – aby dziękować Panu Bogu za jej życie, szkołę duchowości, prorocką misję przypomnienia światu biblijnej prawdy o miłosiernej miłości Boga do człowieka i głoszenia jej z nową mocą poprzez świadectwo życia w duchu zaufania Bogu i miłosierdzia wobec bliźnich, słowo i modlitwę. Dzisiaj nie ma już kraju, w którym nie byłoby obrazu Jezusa Miłosiernego namalowanego według wizji, jaką miała w Płocku. Święto Miłosierdzia wpisane zostało do kalendarza liturgicznego Kościoła powszechnego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą podyktował jej Pan Jezus w Wilnie, odmawiana jest nawet w językach plemiennych na maleńkich wyspach na oceanach, coraz powszechniej jest również praktykowana modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu, zwana Godziną Miłosierdzia i coraz więcej ludzi włącza się w szerzenie orędzia Miłosierdzia, tworząc dziś wielomilionowy Ruch Apostołów Bożego Miłosierdzia.

Info za —> Faustyna.pl: 24 rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny oraz gosc.pl: Siostry Faustyny długa droga na ołtarz

Przeczytaj —> Fragment homilii papieża Jana Pawła II wygłoszonej w Rzymie podczas beatyfikacji pięciorga Sług Bożych w dniu 18 kwietnia 1993 roku, dotyczący Siostry Faustyny – TUTAJ

Więcej o św. Siostrze Faustynie Kowalskiej na MISERICORS —> TUTAJ