Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

18-20 października 2019 – Obchody 35. roczni...

18-20 października 2019 – Obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Uroczysta liturgia w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki, poświęcenie i udostępnienie relikwii w postaci jego sutanny, wspomnienia przyjaciół i świadków życia świętego kapłana oraz rodzinna gra miejska – to tylko niektóre punkty  obchodów, przypadającej w dniu 19 października 2019 r., 35. rocznicy męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

Obchody rozpoczną się 18 października o godz. 19.00 Wieczorem Świadków – otwartym spotkaniem z pięcioma świadkami życia ks. Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia, od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości.

Z kolei 19 października, w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta liturgia sprawowana pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w trakcie której nastąpi poświęcenie kaplicy z udostępnionymi relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego.

Oglądaj transmisję Mszy św. w 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wideo za —> Archidiecezja Warszawska: Msza św. w 35. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę 20 października, w godzinach 10:00 – 16:00 odbędzie się rodzinna gra miejska “Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Ponadto w ramach obchodów rocznicowych

– powstała nowoczesna, narracyjna strona internetowa muzeumkspopieluszki.pl zawierająca 53 dźwiękowe wypowiedzi i 17 filmów z rejestracją świadków życia księdza Popiełuszki oraz liczne zdjęcia i skany dokumentów. Pierwszy raz w historii prezentowany jest tam zbiór nagrań wszystkich homilii z Mszy za Ojczyznę odprawianych za życia ks. Jerzego Popiełuszki oraz nagrania rejestrujące ostatnie jego publiczne wystąpienia w Bydgoszczy 19 października 1984 r..

– odbywa się Ogólnopolski konkurs literacki “Dobrem Zwyciężaj” przeznaczony dla uczniów liceów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Kard. Kazimierz Nycz, Minister Edukacji Narodowej oraz aktor Adam Woronowicz. Partnerem przedsięwzięcia jest IPN, który przygotował lekcję historii dla licealistów opartą na faktach z życia ks. Jerzego Popiełuszki.

Strona internetowa konkursu —> muzeumkspopieluszki.pl/konkurs-literacki/

Info za —> BP KEP: 18-20 października: obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki (zapowiedź) | Archidiecezja Warszawska: 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Co będzie się działo?

Opublikowany przez Ks. Jerzy Popiełuszko Sobota, 14 września 2019