Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

150-lecie obecności Zgromadzenia Sióstr Matki Boże...

150-lecie obecności Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie – 8 maja 2018

8 maja 2018 r. mija 150. rocznica założenia przez matkę Teresę Ewę z książąt Sułkowskich hrabinę Potocką domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie.


Wtedy siostry zajęły się wychowaniem dziewcząt i kobiet potrzebujących głębokiej odnowy moralnej, najpierw w „Domu Miłosierdzia” przy kościele Miłosierdzia Bożego na Smoleńsku, potem w obiekcie klasztornym przy zbiegu ulic: Zwierzynieckiej i Straszewskiego (dzisiaj jest hotel Radisson), a od 1891 roku w Krakowie-Łagiewnikach.

Z okazji Jubileuszu siostry z klasztoru w Łagiewnikach spotkają się na Mszy św. i „Majówce” w miejscu, gdzie rozpoczynały swą posługę apostolską w Krakowie, aby dziękować Pan Bugu za wielkie rzeczy, jakich dokonał w Zgromadzeniu i przez nie w Kościele i świecie na przestrzeni 150 lat.

150 lat w Krakowie8 maja br. mija 150. rocznica założenia przez matkę Teresę Ewę z książąt Sułkowskich hrabinę Potocką…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska 6 maja 2018

 

Dzisiaj siostry nie tylko realizują pierwotne dzieło, ale także pełnią misję św. Siostry Faustyny głoszenia światu orędzia Miłosierdzia. Czynią to nie tylko w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wobec przybywających pielgrzymów z całego świata, ale także poprzez wiele nowych dzieł: stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, Wydawnictwo „Misericordia”, kwartalnik „Orędzie Miłosierdzia”, stronę internetową w 7 językach, transmisję on-line z kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny, Nieustanną Koronkę, Koronkę za konających, media, portale społecznościowe, wyjazdy do innych parafii w Polsce i poza granice kraju, udział w sympozjach i kongresach poświęconych miłosierdziu Bożemu oraz dziedzictwu św. Siostry Faustyny, korespondencję, itd.

W każdej posłudze, nawet najbardziej ukrytej, siostry głoszą orędzie o miłosiernej miłości Boga do człowieka.

Info i foto za —> Faustyna.pl: 150 lat w Krakowie oraz Świętowanie Jubileuszu Zgromadzenia w Krakowie

Przeczytaj również —> Historia klasztoru w Krakowie

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia