Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15 kwietnia 2018 – Niedziela Biblijna i 2. N...

15 kwietnia 2018 – Niedziela Biblijna i 2. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. obchodzimy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Uroczysta inauguracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbyła się pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej w katedrze na Wawelu. Była transmitowana na żywo w TVP 1 w niedzielę o godz.10.00.

– Sięgajmy po Pismo Święte, Słowo Boga, ale także Słowo o Bogu i o człowieku. Żyjmy tym Słowem. Przekuwajmy je na codzienność – mówił w Katedrze Wawelskiej abp Marek Jędraszewski z okazji II Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. Przed Mszą św., w której uczestniczył między innymi premier RP Mateusz Morawiecki fragmenty Listu św. Pawła do Rzymian odczytali: wicepremier Beata Szydło, olimpijczycy Krystyna i Grzegorz Guzikowie, adwokat Karolina Koszyka oraz doktor medycyny Grzegorz Fitas.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Czytaj więcej / wideo —> diecezja.pl: Abp Marek Jędraszewski: Ewangelia najpiękniejszą inspiracją życia

Niedziela Biblijna rozpocznie X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).

Zobacz też —> Ks. prof. Henryk Witczyk o II Narodowym Czytaniu Pisma Świętego

Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany „Przegląd biblijny”, zawierający materiały na tydzień biblijny (rozważania, homilie, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, Drogę Światła, itd), a także plakaty,materiały do lektury Listu do Rzymian, sigla biblijne do rozdania na zakończenie Mszy św. oraz książka „Polska miłością wskrzeszona”, zawierająca rozważania oraz antologię tekstów biblijnych i poetyckich.

Info za —> episkopat.pl: 15 kwietnia – II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego