Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

14-16 maja 2023 – V Festiwal Miłosierdzia w ...

14-16 maja 2023 – V Festiwal Miłosierdzia w Krakowie

W dniach 14-16 maja 2023 r. w krakowskim kinie Kijów przy ul. Krasińskiego 34 odbędzie się V Festiwal Miłosierdzia z pokazem filmów o tematyce religijnej. Jest to wydarzenie, które prezentuje polski i światowy dorobek filmowy inspirowany wartościami ewangelicznymi.

Festiwal rozpocznie się w niedzielę 14 maja o godz. 17:15 pokazem filmu dokumentalnego pt. „Nowicjusz”. Po projekcji odbędzie się debata z udziałem o. Łukasza Wosia OP, reżysera filmu, Barbary Turek, autorki książki „Pełnymi garściami”, blogerki oraz widzów. Debatę poprowadzi Tadeusz Marek z Radia Kraków.

“Nowicjusz” to opowieść o stylu życia zbudowanym na paradoksie. W filmie wchodzimy w niedostępne na co dzień meandry życia klasztoru dominikanów. Towarzyszymy zakonnikom, czyli ludziom, którzy uwierzyli obietnicy: strać życie, a zyskasz życie. Rytm funkcjonowania za klauzurą poznajemy z perspektywy nowicjuszy, czyli osób, które są na początkowym etapie życia zakonnego. Wraz z naszymi bohaterami poprzez redukcję bodźców i przewidywalny rytm funkcjonowania wyruszamy w mozolną podróż w głąb Zakonu i w głąb siebie. Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat został uwieczniony na unikatowych czarno-białych nagraniach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala nam wejść w dialog dwóch punktów widzenia – świeżości i doświadczenia. Jesteśmy zaproszeni do bogatego świata emocji: entuzjazmu, rezygnacji, tęsknoty, frustracji i spełnienia.

Godz. 19:30 –  Film dokumentalny pt.: „Żywy” w reżyserii Jorge Pareja Trigo, Hiszpania.

Żywy” to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie.

Wydarzenia na dużej Sali kina Kijów w niedzielę 14 maja będą bezpłatne.

15 maja 2023 (poniedziałek)

Sala Studio 1 – pokazy płatne 10 zł

Godz. 14:00

„Moc w moich dłoniach”. Reżyseria: Ryan Freng, Johnathan Shoemaker, USA.

Film dokumentalny o mocy różańca, katolickiej modlitwy. Film przedstawia osobiste historie ludzi i opowiada o tym, jak różaniec wpłynął na ich życie.

Godz. 16:00

„Medjugorje”. Reżyseria Jesús García Colomer, Borja Martínez-Echevarría, Hiszpania.

To próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorie stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

16 maja 2023 (wtorek)

Sala Studio 1 – pokazy płatne 10 zł

Godz. 14:00

„Cud Guadalupe”. Reżyseria Pedro Brenner, USA.

Przenikające się życiowe perypetie Juana Diego z XVI wieku i współczesnego dziennikarza piszącego o wierze latynosów połączy zaskakująca historia, która do dziś nie otrzymała pełnego wyjaśnienia…

Godz. 16:00

„Z miłości do Joey”. Reżyseria Rory Feek. USA.

Poruszający film o miłości, radości i nadziei, która tu nie umiera nigdy. Joey i Rory Feek od lat tworzą udany i szczęśliwy związek małżeński. Są utalentowani muzycznie, założyli zespół i należą do najpopularniejszych duetów country i muzyki chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych. Poukładane i spokojne życie burzy jednak okrutny los. Spada na nich wiadomość o śmiertelnej chorobie Joey. Rodzina nie poddaje się jednak. Wierzą, że wszystko będzie dobrze, że Bóg pomoże im przetrwać najgorsze.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: V Festiwal Miłosierdzia w Krakowie

Zobacz więcej —> kijow.pl: FESTIWAL MIŁOSIERDZIA | 14-16.05