PODZIEL SIĘ

13 grudnia – pamiętajmy w modlitwie o ofiara...

13 grudnia – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego. Zapalmy Światło Wolności

Modlitwa za osoby represjonowane i ofiary stanu wojennego oraz zapalenie wieczorem w oknie symbolicznej świecy będą 13 grudnia są po raz kolejny wyrazem pamięci o wydarzeniach sprzed 35 lat. Modlitwom w całym kraju towarzyszą już od kilku dni inicjatywy historyczno-kulturalne.

Polacy wspominają osoby represjonowane w tamtym czasie. Uczestniczą w Mszach św., składają kwiaty i zapalają znicze w miejscach związanych z wydarzeniami sprzed 35 lat. Modlitwom towarzyszą także liczne inicjatywy historyczno-kulturalne.

Jak co roku do włączenia się w akcję społeczno-edukacyjną “Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności” zachęca Instytut Pamięci Narodowej. Akcja odbędzie się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, a udział w niej weźmie wielu polityków i tysiące Polaków, którzy zechcą o 19.30 zapalić w oknie świecę, by upamiętnić tych, którzy z powodu represji w czasie “grudniowej nocy” nie doczekali wolnej Polski.

Przeczytaj całość na www.episkopat.pl lub ekai.pl

Na zdjęciu: Jedna z zestawu fotografii z podpisami, nielegalnie rozprowadzanych w 1982 roku. Zdjęcia zeskanowane i dodane na Wikimedia Commons przez user: Jarekt. Więcej zdjęć z tej serii można znaleźć —> TUTAJ (środkowa część galerii)