Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

12-14 maja 2023 w Krzeszowie – I Kongres Wie...

12-14 maja 2023 w Krzeszowie – I Kongres Wieczystej Adoracji – Zaproszenie

W dniach od 12 do 14 maja 2023 r., w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka) odbędzie się I Kongres Wieczystej Adoracji. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. – Zorganizowaliśmy Kongres, by jeszcze bardziej umacniać wiarę katolików w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i zachęcać do jeszcze częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu – mówi Piotr Pietrus, prezes i redaktor naczelny EWTN Polska.

Wideo —> EWTN Polska: Zaproszenie na I Kongres Wieczystej Adoracji | 1

Zobacz szczegółowe informacje / formularz zgłoszeniowy –> I Kongresu Wieczystej Adoracji.

Prelekcje wygłoszą m.in. bp Ignacy Dec, ks. prof. Dariusz Oko, ks. Piotr Glas, ks dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy i wielu innych specjalistów. Ponieważ temat roku duszpasterskiego mówi o Kościele, jeden z paneli będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom Kościoła. Będzie to także okazja do spotkania się z siostrami klaryskami, które na co dzień żyją za klauzurą i należą do tego samego zgromadzenia, co Matka Angelica, założycielka telewizji EWTN.

Kongres Wieczystej Adoracji to także okazja do modlitwy. Na sobotę wieczorem przygotowano wydarzenie wyjątkowe: adorację z modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Poprowadzą ją: ks. Piotr Glas i Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji.

Wydarzenie —> na Facebooku

Info i foto na podstawie —> EWTN Polska


Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

Plac Jana Pawła II 3, 58-405 Krzeszów
www.opactwo.eu