Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

11 marca 2019 bazylika w Sanktuarium Bożego Miłosi...

11 marca 2019 bazylika w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wielkopostnym kościołem stacyjnym

Nawiązując do starożytnej Liturgii stacyjnej, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wprowadził w Krakowie w okresie Wielkiego Postu pielgrzymowanie do tzw. kościołów stacyjnych. Jednym z nich jest bazylika w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w której Liturgia stacyjna z Eucharystią będzie sprawowana 11 marca 2019 r. o godzinie 18.00.

Kościół stacyjny w łagiewnickim SanktuariumNawiązując do starożytnej Liturgii stacyjnej, metropolita krakowski abp…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Niedziela, 10 marca 2019

 

O godzinie 17.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

– Podczas tego pielgrzymowania będziemy mogli wesprzeć Hospicjum św. Łazarzajako nasz konkretny czyn miłosierdzia – czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich na ten dzień.

Zobacz też —> diecezja.pl: Kościoły Stacyjne w Krakowie – Wielki Post 2019

Duchowość całej Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech zasadniczych elementów – wyjaśnia ks. Stanisław Szczepaniec – Pierwszym jest wymiar pokutny, dzięki któremu możemy głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana.

Drugim celem Liturgii stacyjnej jest ukazanie miasta jako „przestrzeni świętej”. Całe miasto staje się jakby Kościołem Boga, gdyż w każdej jego części wierni gromadzą się na liturgii pokutnej. „Sieć stacyjna” obejmuje wszystkie dzielnice Krakowa.

Ważny jest również trzeci aspekt Liturgii stacyjnej. Jest nim przybycie biskupa do wspólnoty. Biskup umacnia uczestników Eucharystii w gorliwym podejmowaniu modlitwy, postu, i jałmużny, a jego obecność jest znakiem jedności Kościoła partykularnego.

Info za —> Faustyna.pl: Kościół stacyjny w łagiewnickim Sanktuarium | milosierdzie.pl: 1 Niedziela Wielkiego Postu