Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

#10zaFranciszka – Modlitwa za Papieża w 5. r...

#10zaFranciszka – Modlitwa za Papieża w 5. rocznicę pontyfikatu

Portal Stacja7 zaprasza do akcji modlitewnej w intencji papieża Franciszka. Akcja potrwa do 13 marca 2018 r. czyli do dnia obchodów 5 rocznicy pontyfikatu.

Jak podkreślają twórcy akcji  papież Franciszek często prosi, żebyśmy się za niego modlili. – Jest więc okazja, byśmy wszyscy zjednoczyli się i wspólnie pomodlili. Codziennie przez najbliższy tydzień, będziemy Was zachęcać, abyście wraz z nami odmawiali dziesiątkę różańca w intencji papieża Franciszka – pisze Redakcja Stacja7.

Inicjatywa ma swoje wydarzenie na Facebooku  oraz specjalne wydanie tematyczne, w którym przypominane są najważniejsze wydarzenia tego pontyfikatu, najważniejsze słowa, jakie Franciszek wypowiedział do Polaków oraz sylwetki nowych świeckich świętych, których wyniósł na ołtarze Franciszek w trakcie swego pontyfikatu.

Zwieńczeniem akcji modlitewnej będzie Msza św., odprawiona 13 marca 2018 r. w Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 17:30. Modlitwie będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Liturgia, w której na zaproszenie nuncjusza przybędą przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, będzie transmitowana w TVP INFO.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: #10zaFranciszka. Modlimy się za papieża w 5. rocznicę pontyfikatu

fot. Mazur/episkopat.pl