PODZIEL SIĘ

1 września – Dzień Modlitw o Ochronę Stworze...

1 września – Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

W sobotę, 1 września 2018 r. w Kościele katolickim już po raz czwarty obchodzony jest Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Z tej okazji 31 sierpnia i 1 września w Asyżu, mieście św. Franciszka, ma miejsce ogólnoświatowa, ekumeniczna modlitwa w intencji stworzenia.

„Jestem wdzięczny za różne inicjatywy, jakie w różnych miejscach przygotowały Kościoły partykularne, instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenia kościelne. Zapraszam wszystkich w sobotę do wspólnej modlitwy w intencji naszego wspólnego domu” – powiedział o Dniu Modlitw o Ochronę Stworzenia Ojciec Święty Franciszek podczas środowej audiencji generalnej, 29 sierpnia 2018 r. Podkreślił, że dzień ten świętujemy „w jedności z naszymi prawosławnymi braćmi i siostrami przy wsparciu innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich”.

W tegorocznym przesłaniu na Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę na kwestię wody, podstawowego dobra, które należy chronić i udostępnić wszystkim.

Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia obchodzony jest w Kościele katolickim od 2015 roku. Został ustanowiony przez papieża Franciszka w odpowiedzi na trwający kryzys ekologiczny. Modlitwa w Asyżu rozpocznie doroczną ogólnoświatową modlitwę i działania mające na celu ochronę Ziemi pod nazwą: Czas Stworzenia.

Czas Stworzenia będzie obchodzony na sześciu kontynentach. W Polsce wydarzenia z nim związane organizuje  m.in. Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA).

Zobacz więcej —> BP KEP: 1 września – Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

W najbliższą sobotę, 1 września przypada czwarty Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego, który świętujemy…

Opublikowany przez Święto Stworzenia Środa, 29 sierpnia 2018