PODZIEL SIĘ

1 sierpnia – 92. rocznica wstąpienia Heleny ...

1 sierpnia – 92. rocznica wstąpienia Heleny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

1 sierpnia br. przypada 92 rocznica wstąpienia Heleny Kowalskiej – św. Siostry Faustyny – do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej.

Helena Kowalska od siódmego roku życia odczuwała wezwanie do służby Bożej, ale rodzice nie wyrażali zgody na jej wstąpienie do klasztoru. Przynaglona jednak wizją cierpiącego Chrystusa, w lipcu 1924 roku wyjechała do Warszawy, by szukać miejsca w klasztorze. Przez rok pracowała  jeszcze  jako  pomoc  domowa,  by  zarobić  na  skromny posag. 1 sierpnia 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej.

Tak to wydarzenie opisała później w swym „Dzienniczku”: „Wreszcie przyszła chwila, w której się otworzyła dla mnie furta klasztorna – było to pierwszego sierpnia wieczorem, w wigilię Matki Bożej Anielskiej. Czułam się niezmiernie szczęśliwa, zdawało mi się, że wstąpiłam w życie rajskie. Jedna się wyrywała z serca mojego modlitwa dziękczynna” (Dz. 17).

Teraz modlitwę dziękczynną za dar jej życia, powołania i prorocką misję głoszenia światu orędzia o miłosiernej miłości Boga świadectwem życia, czynem, słowem i modlitwą zanosi nie tylko jej macierzyste Zgromadzenie, które uznało ją za swą duchową współzałożycielkę, ale wszyscy apostołowie Bożego Miłosierdzia na całym świecie.

Info za —> Faustyna.pl: „Wstąpiłam w życie rajskie…” oraz Biografia

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia