Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

1. rocznica śmierci kard. Franciszka Macharskiego ...

1. rocznica śmierci kard. Franciszka Macharskiego – 2 sierpnia 2017

Kard. Franciszek Macharski

W katedrze na Wawelu, gdzie spoczywa kard. Franciszek Macharski, w krakowskich Łagiewnikach i sanktuarium Ecce Homo 2 sierpnia zostaną odprawione Msze św. w pierwszą rocznicę jego śmierci.

„Jesu, in Te confido” (Jezu, ufam Tobie) – tak brzmiała dewiza biskupia kard. Franciszka Macharskiego, który odszedł rok temu, w święto Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia 2016 r. Kraków żegnał swojego arcybiskupa w czasie kilkudniowych uroczystości pogrzebowych. W wystawionej dla mieszkańców miasta Księdze Kondolencyjnej wyrażano ból i smutek, ale także wdzięczność za życie i posługę zmarłego metropolity krakowskiego.

Mszę św. w intencji śp. kard. Franciszka Macharskiego odprawi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski 2 sierpnia o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu.

W krakowskim sanktuarium Ecce Homo, gdzie emerytowany metropolita krakowski spędził ostatnie lata swojego życia, siostry Albertynki będą się modliły za zmarłego kardynała na Mszy świętej o godz. 6.30.

W intencji wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia będą modliły się również krakowskie Łagiewniki. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się Godzina Miłosierdzia o godz.15 oraz Msza święta w intencji zmarłego kardynała.

Dla uczczenia pamięci ukochanego przez krakowian kardynała zaplanowano również dwa koncerty.

Księdzu Kardynałowi dedykowany będzie również koncert „Jezu, ufam Tobie” z okazji 15. rocznicy konsekracji bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. Odbędzie się on 19 sierpnia 2017. Wystąpią: Halina Frąckowiak, Maleo Reggae Rockers, Józef Skrzek oraz Orkiestra symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. Koncert poprowadzą Dominika Figurska i Michał Chorosiński.

W piątek 11 sierpnia w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7 w Krakowie odbędzie się dedykowany mu koncert, podczas którego zabrzmi „Missa Dominica” Nicholasa Ludforda – angielskiego kompozytora z czasów panowania dynastii Tudorów. Polska premiera tego utworu otworzy coroczny cykl wielkich dzieł muzyki sakralnej, wykonywanych przez artystów o światowej renomie, w rocznicę śmierci ks. Kardynała. W koncercie wystąpi brytyjski chór chłopięcy Trinity Boys Choir, który poprowadzi David Swinson. Wprowadzenie do koncertu wygłosi Jerzy Stuhr. Koncert jest biletowany.

Czytaj więcej —> Archidiecezja Krakowska: Msze św. i koncerty w rocznicę śmierci kard. Franciszka Macharskiego | ZAPOWIEDŹ

Zobacz też —> Kard. Macharski – żebrak Bożego Miłosierdzia